PARK ARMONİ ZEMİN TEMİZLİK MAKİNALARI İLE DAHA TEMİZ

PARK ARMONİ ZEMİN TEMİZLİK MAKİNALARI İLE DAHA TEMİZ

Ankara’nın Keçiören ilçesinde Şentepe mahallesine verdiğimiz akülü zemin temizleme otomatını Park Armoni konutlarında kullanmakta olan Erol bey bize değerlendirmelerde bulundu.  Bize önem arz eden bu değerlendirmelerin de zemin temizliğin de otomatların temizlik kalitesini üst seviyelere çıkartması ve insan gücü tasarrufunun önemli seviyede arttığını vurguladı. Daha önceleri üç personelin yapmış olduğu temizliği çok kısa sürede zemin temizleme makinası ile bir personelin daha kaliteli ve daha hijyenik bir temizlik yapabildiğini anlatan Erol bey firmamız TMT TEMİZLİK MAKİNELERİ’ne teşekkür etti.

Site ve apartman temizliğinde enerji, su ve insan gücünün tasarrufu, temizlik sektörünün makineleşmesinden geçtiğini vurgularken zemin temizleme makinası diğer adıyla zemin yıkama makine ve yer yıkama makinalarının değerlendirilerek en uygun makinenin alınmasının gerektiğini anlatan temizlik personeli yanlış kararlarında israfa yol açtığından da bahsetti.

Bir oto yıkamacının gerek olamadığı halde sıcak soğuk basınçlı araç yıkama makinesi  almasının ne kadar isabetsiz bir tercih ise bir fabrikanın iç alanda yapacağı zemin süpürme işlemi için akülü iç alan süpürücü alması bir o kadar isabetli tercih olacaktır. Burada anlatılmak istenen çok geniş alanların temizliğinde birden çok personel istihdam etmek yerine en uygun temizlik makinesi seçimi ile yapılacak işin bir personelle çok kısa sürede ve daha kaliteli bir iş çıkartılabilir, bu nedenle temizlik makinelerinin daha yaygın kullanılmasının ülke ekonomisi için de bilhassa önemi büyüktür.

Gelişmekte olan ülkeler içerisinde bulunmamız, temizlik sektörünün de gelişmesini daha da büyümesine  sağlıyor, bizim temizlik sektöründe makineleşme problemini kısa zamanda ön yargılardan kurtulup daha yaygın hale getirmemiz de bu sektörün gelişmesine büyümesine olanak sağlayacaktır.

      

Powered by Bilgeweb